0(553)198 00 50

İncir Sigorta

7 Nisan Dünya Sağlık Günü Kutlu Olsun

 
 

7 Nisan Dünya Sağlık Günü

Dünya Sağlık Örgütü (WHO) Anayasası 7 Nisan 1948 tarihinde yürürlüğe girmiştir. Bu nedenle 7 Nisan “Dünya Sağlık Günü” ve 7-13 Nisan haftası ise “Dünya Sağlık Haftası” olarak kutlanmaktadır. Bu tarihlerde, toplumu sağlıklı yaşamla ilgili bilinçlendirmek amacıyla, tüm dünyada çeşitli etkinlikler ve seminerler düzenlenmektedir.

Sağlıklı yaşamak dünya üzerindeki her bireyin en önemli isteğidir. Bireylerin sağlığı toplumun da sağlığını temin eder. Hastalıkları tedavi eden ekiplerin ve kurumların yanı sıra koruyucu sağlık hizmetlerinin de önemi çok büyüktür. Son yıllarda koruyucu hizmetler, tedavi hizmetleri kadar yoğunlaşmıştır.

Dünya üzerinde, yaş ortalaması gün geçtikçe artmaktadır. İnsanların yaşlılık süresi eskiye göre çok daha uzun olmaktadır. Bu nedenle yaşlılık döneminde sağlıklı kalabilmek önem kazanmıştır. Dünya Sağlık Örgütü son yıllarda bu konudaki çalışmalarını arttırmıştır. Sadece gençlik döneminde değil yaşlılık döneminde de sağlıklı kalabilmek hem manevi hem de maddi açından çok önemlidir. Bu vesileyle herkesin “Dünya Sağlık Günü”nü kutluyoruz. Herkese sağlıklı ve mutlu bir hayat diliyoruz.