0(553)198 00 50

İncir Sigorta

Mapfre Sigorta ve Bahçeşehir den işbirliği

  • Ana Sayfa
  • >
  • Blog
  • >
  • Mapfre Sigorta ve Bahçeşehir den işbirliği
 
 

                                                                                                                           Mapfre Sigorta ve Bahçeşehir’den işbirliği

Mapfre Sigorta, Bahçeşehir Koleji ile imzaladığı protokol kapsamında, Türkiye genelinde 125 kampüsle faaliyet gösteren okulun tüm öğretmenlerine tamamlayıcı sağlık sigortası yaptı. İmza töreninde bir açıklamada bulunan Mapfre Sigorta Genel Müdürü Alfredo Muñoz; “Hazırladığımız ayrıcalıklı paket ile Bahçeşehir Koleji öğretmenleri Türkiye genelindeki 500’ü aşkın özel sağlık kurumundan fark ücreti ödemeden yararlanabilecek” dedi. 

Bahçeşehir Koleji Nakkaştepe 50. Yıl Kampüsü’nde gerçekleştirilen törenle, Mapfre Sigorta Genel Müdürü Alfredo Muñoz ve Bahçeşehir Koleji İcra Kurulu Başkanı Hüseyin Yücel protokol imzaladı. Törene Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları Başkanı Enver Yücel de katıldı.

Mapfre Sigorta ile imzalanan protokol kapsamında Bahçeşehir Koleji öğretmenleri kapsamı oldukça geniş tutulan ve doğum paketini de kapsayan tamamlayıcı sağlık sigortası güvencesi altına alındı.

Öncü bir adım

Bahçeşehir Koleji öğretmenlerine doğum paketi de içeren ayrıcalıklı bir tamamlayıcı sağlık sigortası yaptıklarını söyleyen Alfredo Muñoz; “Bahçeşehir Koleji, eğitim sektöründe çok önemli, öncü bir adım attı. Böylesine değerli bir işin parçası olduğumuz için biz de Mapfre Sigorta ailesi olarak büyük mutluluk duyuyoruz” dedi.

Bahçeşehir Koleji iş birliğinin, bugüne dek öğretmenlerin özel sağlık hizmetleri almasına yönelik atılmış en büyük adım olduğunu vurgulayan Muñoz, “Öğretmenlerimiz yeni nesilleri yetiştirirken pek çok fedakarlığa katlanıyor, hatta çoğu zaman kendilerini ihmal edebiliyor. Biz de bundan yola çıkarak Bahçeşehir Koleji ile 14 senedir iş birliği içinde olan Siar Sigorta Acenteliği aracılığıyla bir araya geldik. Öğretmenlerimizin sağlığına daha fazla özen göstermeleri, nitelikli sağlık hizmetlerinden kolaylıkla yararlanmaları için özel bir paket hazırladık. Bu paket ile öğretmenler, Türkiye genelindeki 500’ü aşkın özel sağlık kurumundan fark ücreti ödemeden yararlanabilecek” diye konuştu.

Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları Başkanı Enver Yücel de şunları söyledi: “Eğitimden kesilmiş her bir kuruşun gelecekteki maliyeti daha büyük olur’ sözünün devamı olarak bu önemli adımı atıyoruz” İmza töreninde konuşan Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları Başkanı Enver Yücel, Bahçeşehir Kolejinin sürdürülebilir başarısını öğretmenlerine borçlu olduğunu söyledi. Yücel, “Öğretmenlerimiz mutlu ve huzurlu olmazsa öğrencimizi de mutlu edemeyiz. Öğretmenlerimizin huzuru, mutluluğu çok önemli. Eğitimden kesilmiş her bir kuruşun gelecekteki maliyeti daha büyük olur.”

Eğitim sektörü için bu bir ilk

Bahçeşehir Koleji İcra Kurulu Başkanı Hüseyin Yücel ise “8 bin öğretmenimize özel sağlık sigortası yaptırıyoruz. Bu Türkiye’de bir ilk. Ülkemizdeki büyük şirketler çalışanlarını özel sağlık sigortası güvencesi altına alıyor. Fakat bu eğitim sektörü için ilki teşkil ediyor. Eğitim alanında öncü olduğumuz birçok konu gibi bu konuda da öncü olduğumuzu gururla söylemek isterim. Çocuklarımızın mutlu olması için öğretmenlerimizi mutlu etmeye çalışmaya, tüm yan haklarını iyileştirmek için çabalamaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.